Warning: Undefined array key "options" in /customers/7/d/3/v2social.dk/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 123Case - Madklubben Derhjemme - V2 Social

Madklubben Derhjemme

Cateringydelse – lige til hoveddøren

Catering til din familiefest!

Vores arbejde for Madklubben derhjemme

Velkommen til Madklubben Derhjemme – et catering univers fyldt med feel good vibes, kærlighed og samvær. Sådan skød vi alt deres madfotografi!

0 DAG
Produktionstid
0 DAGE
Redigeringstid
0 STK
Stykker Content

Hvad har vi Lavet for Madklubben Derhjemme?

Når man skal skabe et catering univers…

Som et nyt tiltag, startede Madklubben deres cateringkoncept op – Madklubben Derhjemme. Her stod vi for alt det visuel madfotografi (video & foto) til brug som annoncemateriale, social media content og generelt videoproduktion. Målet? At give seerne en følelse af inklusivitet, kærlighed og den sociale samvær det skaber, når man bestiller catering fra Madklubben.

Sådan skød vi det hele!

I vores preproduktionsfase, sørgede vi for at have en skudplan klar til den store produktionsdag. Ved madfotografi er det ekstremt vigtigt at have en konkret plan klar – da mads holdbarhed er begrænset. Hvilke hero-skud ville vi gerne have? Hvilke situationer skulle der filmes? Hvordan aktiverede vi bedst produkterne i videoen?

Alt content blev skudt på et location – på én dag. Her samlede vi statister og skabte de settings der dannede base for videoproduktionen & det efterfølgende videocontent.

madklubben derhjemme madfotografi
madfotografi af madklubben derhjemme